Anastazy, Wincenty i Dorian. Nie zapomnij!
Użytkownik: Hasło:
 
Wszystkie programy, które poniżej zamieściłem sprawdziłem w swojej codziennej pracy. Wszystkie przed wysłaniem na serwer przetestowałem programem antywirusowym ESET Smart Security BE. Wszystkie, dla zabezpieczenia przed wirusami, są spakowane darmowym (a jakże- do pobrania) programem 7-Zip do pliku *.zip
 
Programy antywirusowe         Programy antyspyware
 
a-squared Free 4.5
a-squared Free jest darmowym programem wykrywającym i usuwającym złośliwe oprogramowanie typu spyware, adware, trojany, rootkity, robaki internetowe, dialery itp.
Program posiada wbudowane 4 profile skanowania:
- Skanowanie szybkie, w którym skanowane są tylko aktywne aplikacje.
- Skanowanie inteligentne. Skanowane są tylko niektóre foldery istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i stabilności systemu.
- Skanowanie dokładne, w którym skanowane są wszystkie pliki na dysku. Proces ten może potrwać nawet kilkadziesiąt minut.
- Skanowanie użytkownika. Użytkownik może sam określić, jakie elementy będą skanowane.
a-squared Free integruje się z Eksploratorem Windows - do menu kontekstowego plików, folderów i dysków dodawane jest polecenie Skanuj za pomocą a-squared Free.
Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Do pobrania: 70 336 512 bajtów
Program pobrano: 1072 razy
 
ArcaVir Free Edition
Bezpłatna wersja programu antywirusowego firmy ArcaBit.
Produkt firmy ArcaBit jest wyposażony we wszystkie istotne składniki oprogramowania antywirusowego. Skanowanie na żądanie umożliwia sprawdzenie wybranych plików i folderów lub wszystkich danych przechowywanych na komputerze. Niezależnie można skanować nośniki wymienne. Wbudowany moduł ochrony rezydentnej składa się z monitora antywirusowego oraz uaktywnianego niezależnie skanera HTTP. Przydatnym dodatkiem jest Menadżer procesów, dzięki któremu łatwo można wyświetlić szczegółowe informacje o każdym procesie działającym w systemie, zmienić wybranym procesom priorytet dostępu do mocy obliczeniowej procesora czy natychmiast zakończyć działanie danego procesu. Na uwagę zasługuje również rozbudowany moduł konfiguracyjny programu. Pozwala on elastycznie dostosowywać działanie poszczególnych funkcji aplikacji. Zmiany konfiguracji można chronić hasłem. Silnik antywirusowy tego programu przeszedł poprawnie testy Virus Bulletin przeprowadzone na platformie Windows 7, co potwierdza skuteczność ArcaVira i zgodność tego produktu z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu.
Podczas instalacji programu należy podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany numer licencji. Program jest instalowany z ograniczoną czasowo (do siedmiu dni) licencją startową. Otrzymany numer pełnej licencji należy wprowadzić za pośrednictwem modułu automatycznej aktualizacji przed wygaśnięciem licencji startowej.
Moja uwaga: Moim zdaniem program bardzo mocno spowalnia komputer!
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 124 657 664 bajtów
Program pobrano: 271 razy
 
avast! Free Antivirus
Bardzo popularny w Polsce avast! Free Antivirus. Ma on wbudowany skaner na żądanie, monitoruje działanie systemu i programów w czasie rzeczywistym, chroni elektroniczną korespondencję oraz blokuje ataki inicjowane z odwiedzanych przez użytkownika stron WWW. Sygnatury zagrożeń wykorzystywane podczas monitoringu i skanowania plików są aktualizowane automatycznie. avast! jest aplikacją bezpłatną, pod warunkiem że zostanie zainstalowany na komputerze wykorzystywanym w domu. Cechą wyróżniającą ten program jest dostępny w najnowszej wersji tryb "cichy", zwany też trybem grania. Program działający w tym trybie nie zakłóci (np. wyświetlaniem powiadomień) pełnoekranowej rozgrywki, a jednocześnie cały czas zapewnia ochronę. Podczas instalacji użytkownik jest proszony o wyrażenie zgody na przesyłanie anonimowych danych dotyczących wykorzystania programu. Warto się zgodzić, ponieważ gromadzone dane są wykorzystywane przez wbudowaną w program technikę avast! Community IQ, umożliwiającą lepszą detekcję i neutralizację nowych, dotąd nieznanych zagrożeń.
Mimo znakomitej funkcjonalności avast! Free Antivirus w pewnym momencie zaczął zgłaszać zbyt dużą liczbę fałszywych alarmów. Pod koniec ubiegłego roku problem okazał się na tyle poważny, że forum pomocy technicznej zostało zablokowane zgłoszeniami użytkowników. Podobna sytuacja dotychczas się nie powtórzyła, a producent ogłosił, że pliki definicji poprawiono, co powinno zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów. Program avast! Free Antivirus należy zarejestrować (rejestracja jest bezpłatna), w przeciwnym razie jego działanie zostanie ograniczone do 30 dni.
Platforma systemowa: Windows 2000/2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 54 931 456 bajtów
Program pobrano: 200 razy
 
AVG Anti-Virus Free
Jeden z najpopularniejszych bezpłatnych programów antywirusowych na świecie. Program wyposażono w podstawowe funkcje zabezpieczające. Stale działający monitor plików chroni przed pobraniem wirusów, robaków lub trojanów, blokuje też ich rozpowszechnianie, jeżeli komputer był już wcześniej zainfekowany. Moduł ochrony antyszpiegowskiej zabezpiecza przed nieuprawnionym dostępem do danych. Program ma też wbudowany skaner poczty elektronicznej, chroniący przed niebezpiecznymi załącznikami oraz odsyłaczami prowadzącymi do stron zawierających złośliwe oprogramowanie. Dostępna jest także ochrona antyphishingowa. Podczas przeglądania witryn internetowych każda strona jest sprawdzana pod kątem treści służących do wyłudzania i oszustw online. Z kolei moduł LinkScanner SearchShield poinformuje użytkownika o szkodliwości witryny jeszcze przed jej otwarciem. Program ocenia wyniki wyszukiwania przeprowadzonego z wykorzystaniem najpopularniejszych wyszukiwarek: Google, Bing, Yahoo. Ze względu na dużą liczbę funkcji produkt AVG jest wybierany przez wielu internautów. W porównaniu z wersją komercyjną w darmowej brakuje wykrywania rootkitów oraz funkcji Web Shield, chroniącej wymianę plików w sieci.
Platforma systemowa: Windows 2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 99 717 120 bajtów
Program pobrano: 234 razy
 
Avira AntiVir Personal Free
W przeciwieństwie do wielu innych bezpłatnych aplikacji ochronnych nie jest wymagana rejestracja użytkownika. Sygnatury zagrożeń wykorzystywane podczas skanowania i detekcji malware-u są aktualizowane automatycznie. Wbudowany skaner nie tylko sprawdza pliki i foldery, ale także umie wykrywać rootkity. Zainfekowane pliki automatycznie zostają objęte kwarantanną. Program teoretycznie nie zawiera wbudowanej ochrony korespondencji elektronicznej, ale po aktywowaniu opcji skanowania wszystkich obiektów podczas odczytu i zapisu Avira AntiVir skanuje także załączniki. Dostępne opcje skanowania są dość rozbudowane. Przy standardowej konfiguracji jedynym zaplanowanym zadaniem jest pełne skanowanie systemu, ale użytkownik może zaplanować inny typ skanowania, np. dysków lokalnych, udziałów sieciowych, wyłącznie folderu systemowego bądź folderu domowego użytkownika.
Program jest nieco kłopotliwy w trakcie instalacji. Zamiast instalatora wyświetla najpierw komunikat o niezgodności aplikacji ze standardowo instalowanym w systemach Windows programem Windows Defender, dlatego aby skorzystać z produktu najpierw należy wyłączyć Windows Defendera.
Platforma systemowa: Windows 2000/2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 44 027 904 bajtów
Program pobrano: 100 razy
 
BitDefender Free Edition
BitDefender Free Edition jest skanerem na żądanie, więc często przydaje się w sytuacjach, kiedy trzeba oczyścić system już zaatakowany przez szkodniki. Program nie powinien być stosowany jako główne narzędzie zabezpieczające w systemie. Jego zaletą jest możliwość planowania i automatyzacji skanowania, więc użytkownik nie musi pamiętać, aby regularnie to robić. Funkcje skanera integrują się z menu kontekstowym Eksploratora Windows, dzięki czemu dowolny plik lub folder można sprawdzić, wywołując funkcję skanowania z jego menu kontekstowego. Jeżeli skaner podczas pracy wykryje złośliwy kod, zarażony plik zostanie objęty kwarantanną. Odizolowane w ten sposób obiekty można wysłać do dalszej analizy do laboratoriów BitDefender.
Do przydatnych funkcji programu należy wyświetlanie informacji o automatycznie uruchamianych aplikacjach, aktywnych procesach, usługach, bibliotekach DLL itp. Dostępny w naszej witrynie plik instalacyjny jest jedynie plikiem inicjującym pobieranie właściwego kodu skanera. Program nie jest dostępny z polskojęzycznym interfejsem, ale jego obsługa jest na tyle prosta, że bariera językowa nie powinna być problemem.
Pobierasz instalatora programu. Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 122 880 bajtów
Program pobrano: 139 razy
 
Comodo Antivirus
Comodo Antivirus monitoruje pocztę elektroniczną, komunikatory internetowe, a także strony odwiedzane za pomocą przeglądarki WWW. Zagrożenia są rozpoznawane na podstawie automatycznie aktualizowanej bazy definicji szkodników. Producent zachwala autorski i ponoć bardzo szybki skaner antywirusowy. Program wyposażono w dodatkowe funkcje ochronne, które zgrupowano pod wspólną nazwą Defence+. Do oceny uruchamianego kodu program wykorzystuje m.in. technikę o nazwie Auto Sandbox. Oznacza to, że potencjalnie niebezpieczny kod jest uruchamiany w odizolowanej przestrzeni (tzw. piaskownicy). Cechą wyróżniającą ten program jest to, że użytkownik może skorzystać z bezpłatnej usługi Comodo Secure DNS, dzięki której komputer jest chroniony m.in. przed atakiem typu "zatruwanie" DNS, a połączenia z wszelkimi adresami domenowymi w internecie są bezpieczniejsze. Program jest oferowany również w polskiej wersji językowej, ale pomoc techniczna jest dostępna wyłącznie poprzez anglojęzyczne forum internetowe.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 41 312 256 bajtów
Program pobrano: 114 razy
 
Immunet Protect FREE Antivirus
Mało znany w Polsce program antywirusowy, przedstawiciel narzędzi wykorzystujących technikę chmury obliczeniowej i współdzielonej bazy wiedzy o zagrożeniach. Program zapewnia ochronę na bieżąco, monitorując działające w systemie aplikacje, połączenia sieciowe oraz operacje na plikach. Nie wymaga lokalnego instalowania bazy definicji wirusów. Właściwości ochronne programu są tym większe, im więcej osób z niego korzysta. Wynika to z zastosowania techniki Collective Immunity. Polega ona na tym, że w razie wykrycia nowego zagrożenia wiedza o nim automatycznie staje się dostępna dla wszystkich innych kopii narzędzia na całym świecie. Bezpośrednio po zainstalowaniu można przeprowadzić skanowanie rejestru i uruchomionych procesów. Program nie jest dostępny w polskojęzycznej wersji, ale ma on na tyle czytelny i prosty w obsłudze interfejs, że korzystanie z niego nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Warto dodać, że Immunet Protect ma tryb o nazwie Gaming Mode. Tryb aktywuje się z menu kontekstowego ikony programu umieszczonej w obszarze powiadomień. W tym trybie narzędzie nie przeszkadza komunikatami podczas pełnoekranowej rozgrywki. Zgodnie z zapewnieniami producenta Immunet Protect jest zgodny z "tradycyjnymi" rozwiązaniami antywirusowymi i może być dodatkowym zabezpieczeniem.
Pobierasz instalatora programu. Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 307 200 bajtów
Program pobrano: 111 razy
 
Microsoft Security Essentials
Pierwszy program antywirusowy firmy Microsoft dla użytkowników domowych. Podczas instalacji automatycznie zastępuje dodawany do systemów Windows program ochronny Windows Defender. Microsoft Security Essentials ma wbudowany moduł ochrony rezydentnej, zapewnia także skaner na żądanie, w pełni zintegrowany z funkcjami Eksploratora Windows. Pliki definicji wirusów oraz oprogramowania szpiegowskiego, a także pliki programu są aktualizowane automatycznie i jest to standardowe ustawienie aplikacji. Pierwsze skanowanie oraz aktualizacja uruchamiane są automatycznie bezpośrednio po zakończeniu instalacji programu. Wykryte zagrożenia, których nie udało się od razu wyeliminować, zostają automatycznie zablokowane i objęte kwarantanną. Ciekawostką jest to, że w zależności od stopnia zagrożenia użytkownik może określić działania podejmowane przez program. Można także aktywować funkcję tworzenia punktu przywracania systemu przed rozpoczęciem każdego skanowania.
Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem w celu sprawdzenia legalności systemu operacyjnego
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 11 661 312 bajtów
Program pobrano: 123 razy
 
Panda Cloud Antivirus
Pierwszy powszechnie dostępny dla domowych użytkowników program antywirusowy wykorzystujący chmurę obliczeniową. Do funkcji zabezpieczających oferowanych przez program należą m.in.: skaner antywirusowy, dodatkowo rozpoznający oprogramowanie szpiegowskie, ochrona przed rootkitami oraz zdolność rozpoznawania i neutralizacji nowych i nieznanych zagrożeń (analiza behawioralna). Program może być wykorzystywany wyłącznie na komputerach domowych. Choć działanie Panda Cloud Antivirus jest oparte na przetwarzaniu danych w chmurze obliczeniowej, nie oznacza to, że komputer odłączony od internetu zostaje automatycznie pozbawiony ochrony. Zgodnie z zapewnieniami producenta ochrona ma charakter stały. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Standardowo jest instalowany z dodatkowym paskiem narzędziowym oferującym m.in. funkcje ochrony tożsamości. Instalator ustawia wyszukiwarkę Yahoo! jako domyślną w przeglądarce WWW, ale tę funkcję można wyłączyć.
Platforma systemowa: Windows 2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 11 661 312 bajtów
Program pobrano: 82 razy
 
PC Tools AntiVirus Free
Firma PC Tools została w 2008 roku przejęta przez firmę Symantec. Zachowano jednak markę oraz ofertę PC Tools, dzięki czemu udostępniany bezpłatnie PC Tools AntiVirus jest wciąż rozwijany. Program zapewnia pełen zakres funkcji typowego narzędzia antywirusowego. Instalując go, użytkownik otrzymuje wywoływany na żądanie skaner antywirusowy oraz rezydentny monitor plików. Zaletą programu są automatyczne aktualizacje baz definicji niebezpiecznego kodu. Pierwsza aktualizacja rozpoczyna się automatycznie po zainstalowaniu narzędzia. Przydatnym dodatkiem jest wbudowany moduł Search Defender, którego zadaniem jest aktywna ochrona użytkownika podczas przeglądania stron WWW. Program ostrzeże przed odwiedzeniem stron niezaufanych czy uznanych za niebezpieczne. Zakres działania skanera i rezydentnego monitora można w pewnym stopniu regulować. W niektórych konfiguracjach znaczenie może mieć to, że PC Tools umożliwia usunięcie infekcji także przez użytkownika zalogowanego na koncie o ograniczonych uprawnieniach.
Pobierasz instalatora programu. Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 372 736 bajtów
Program pobrano: 68 razy
 
Darmowe programy antyspyware
 
Ad-Aware
Ad-Aware to jedno z najlepszych narzędzi usuwających programy szpiegujące (spyware) oraz aplikacje emitujące niechciane reklamy (adware) z komputera.
Ad-Aware skanuje cały komputer w poszukiwaniu wszystkich programów, które mogą zbierać informacje na nasz temat. Do wyboru mamy dwa tryby skanowania, szybki Smart Scan i nieco bardziej wymagający Full Scan. Ad-Aware wykrywa zarówno spyware jak i pobrane ze stron internetowych pliki "cookies" zawierające informacje jakie podaliśmy na tych stronach. Nowa technologia Genotype Detection zwiększa legendarną już skuteczność skanowania Ad-Aware.
Wyniki skanowania Ad-Aware są wyświetlane z opisem stopnia zagrożenia powodowanego przez każdy wykryty plik. Program umożliwia też łatwe usunięcie wykrytego niechcianego oprogramowania. Ku naszemu zaskoczeniu ta wersja Ad-aware oszczędnie obchodzi się z zasobami komputera.
Dodatkowe zabezpieczenie istniejące w Ad-Aware zapewnia wymiana informacji z innymi użytkownikami programu, oraz nowe narzędzie TrackSweep. Dzięki TrackSweep możesz zatrzeć ślady swoich działań w Internecie. Ad-Aware chroni nas także przed pobieraniem złośliwych programów przez Internet Explorer, oraz zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja Ad-Aware została poszerzona dodatkowo o funkcję antywirusa.
Ad-Aware charakteryzuje się bardzo przejrzystym interfejsem, dostępnym w dwóch trybach - uproszczonym i zaawansowanym. W stosunku do poprzednich wersji widać tu ogromny postęp, Ad-Aware jest ładny i przyjazny. W opcjach zaawansowanych możemy dostosować większość funkcji programu. Niestety duża część z nich jest dostępna tylko w płatnych wersjach.
Platforma systemowa: Win2000/XP/2003/Vista/7
Do pobrania: 133 353 472 bajtów
Program pobrano: 410 razy
   
RegRun Reanimator 6.9.7.3
program do usuwania złośliwego oprogramowania z komputera. Aplikacja usuwa konie trojańskie, komponenty adware, spyware oraz niektóre rootkity. Nie koliduje z zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem antywirusowym.
Platforma systemowa: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista/7
Do pobrania: 9 216 000 bajtów
Program pobrano: 319 razy
 
   
Spybot Search&Destroy
Kompletny i skuteczny program antyspyware, oferujący zarówno skaner na żądanie jak i strażniki. Mocną stroną programu jest kompleksowa ochrona realizowana na dwa sposoby: jako strażnik ochrony rzeczywistej Tea-Timer oraz jako statyczny immunizer w rodzaju Spyware Blaster (immunizacja dotyczy trzech głównych przeglądarek: Internet Explorer, Firefox i Opera). Dostęp do dodatkowych ustawień i narzędzi kryje się w zaawansowanym widoku (Mode / Tryb >>> Advanced Mode / Tryb zaawansowany). W Narzędziach m.in. możliwość przeglądnięcia aktualnie pracujących procesów wraz z załadowanymi modułami, zainstalowanych komponentów BHO / ActiveX, podgląd zawartości pliku HOSTS, przeglądarka łańcucha LSP, tweaki blokerskie IE oraz wyszukiwarka błędów rejestru wraz z możliwością ich naprawienia.
Platforma systemowa: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista/7
Do pobrania: 16 384 000 bajtów
Program pobrano: 159 razy
 
Windows Defender
Bezpłatny program firmy Microsoft służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) ale także z innymi niepożądanymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.). Oprócz skanowania na żądanie program oferuje ochronę przed niechcianymi zmianami w czasie rzeczywistym. Przeznaczony do tego i działający w tle agent zawiera między innymi moduł monitorujący zmiany w zakresie programów uruchamianych automatycznie przy starcie systemu, ustawień systemowych, usług i sterowników, przeglądarki Internet Explorer itp. Niebezpieczne komponenty wykrywane są na podstawie automatycznie pobieranych sygnatur. Dzięki funkcji Software Explorer możemy sprawdzić i ewentualnie zablokować wybrane programy (procesy) uruchamiane są przy starcie systemu, uruchomione w danym momencie, czy korzystające z połączenia internetowego.
Windows Defender pozwala opcjonalnie na wzięcie udziału w programie SpyNet, pozwalającym na automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach internetowych pomiędzy użytkownikami programu. Obsługa większości funkcji wspomagana jest kreatorami, tak więc zarówno zaawansowani użytkownicy jak i początkujący nie powinni mieć trudności ze skutecznym skonfigurowaniem wszelkich elementów mechanizmu wyszukiwania oprogramowania śledzącego.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 4 567 040 bajtów
Program pobrano: 136 razy
 
SUPER AntiSpyware Free portable 4.41.1000
Bezpłatny, dla zastosowań niekomercyjnych, potężny skaner do wykrywania i usuwania szkodliwych komponentów w systemie, typu spyware, adware, malware, trojans, dialers, worms, keyloggers, hijackers i wielu innych, których nie potrafią wykrywać programy antywirusowe. Umożliwia wykryć i usunąć ponad 1.000.000 infekcji. Posiada stale aktualizowaną bazę sygnatur, którą należy pobierać ręcznie. Program sprawdza dysk twardy, nośniki wymienne, pamięć czy rejestr. W programie możemy określić bezpieczne pliki czy foldery umożliwiając szybsze skanowanie całego systemu.
Płatna wersja SUPERAntiSpyware Pro oferuje dodatkową ochronę komputera w czasie rzeczywistym i skanowań zaplanowanych.
Pracuje bezkonfliktowo z programami antywirusowymi oraz aplikacjami anti-spyware.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i od czasu do czasu odpalasz ...
Platforma systemowa: Windows 98,2000,XP,Vista,2003,7
Do pobrania: 11 247 616 bajtów
Program pobrano: 612 razy
 
Emsisoft Emergency Kit 10.0.0.5488
Bezpłatny, niewymagający instalacji pakiet oprogramowania, przeznaczony do skanowania i czyszczenia zainfekowanych komputerów. Emsisoft Emergency Kit wykrywa potencjalnie niechciane programy typu PNP lub PUP, które instalują sie w systemie operacyjnym bez zgody użytkownika. Najczęściej aktywują się podczas instalacji bezpłatnych programów. Oprócz tego posiada cztery różne tryby skanowania, pozwalające na wyszukiwanie i usuwanie złośliwych programów i szkodników typu wirusy, adware, robaki, dialery, keyloggery lub trojany..

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz, aktualizujesz i od czasu do czasu odpalasz ...
Platforma systemowa: Windows XP,Vista,7,8
Do pobrania: 169 943 040 bajtów
Program pobrano: 222 razy
 
AdwCleaner 5.107
lekki i skuteczny program do usuwania szkodliwych komponentów. Program radzi sobie z eliminowaniem modułów szpiegowskich (spyware i adware), procesów typu PUP/LPI (potencjalnie niepożądane oprogramowanie), pasków narzędziowych (Ask Toolbar, Babylon Toolbar, SweetIM Toolbar) i szkodliwych wpisów w konfiguracji przeglądarek internetowych. Adwcleaner to świetny program do usuwania toolbarów z przeglądarek. AdwCleaner posiada minimalistyczny interfejs, który przypadnie go gustu mniej doświadczonym użytkownikom. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - wystarczy nacisnąć na przycisk "Search", a silnik automatycznie przetestuje system operacyjny pod kątem występowania szkodliwych modułów. Niebezpieczne komponenty można także usunąć - w tym celu wybieramy opcję "Delete". Przed uruchomieniem procesu należy zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle. W dodatkowym oknie konfiguracyjnym możemy wyłączyć wykrywanie wpisów związanych z oprogramowaniem takim jak: Ask Toolbar, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Chromium, Opera. Ważną funkcją programu jest generowanie logów, zawierających szczegółowe informacje na temat konfiguracji systemu operacyjnego (wersja oprogramowania pokładowego, nazwa użytkownika, tryb uruchamiania systemu, niebezpieczne pozycje znajdujące się w: usługach, kluczach i wartościach rejestru, ustawieniach przeglądarek internetowych i strukturze plików). Plik tekstowy można następnie umieścić na specjalistycznych forach dyskusyjnych, zajmujących się wykrywaniem i leczeniem szkodliwych modułów. Narzędzie jest rozpowszechniane bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - składa się z pojedynczego pliku wykonywalnego, który można umieścić na dysku twardym lub w pamięci przenośnej. Ponieważ program dokładnie przeszukuje zarówno rejestr systemowy, jak i pliki, niektóre programy anywirusowe mogą zablokować działanie AdwCleanera lub usunąć go z dysku. W takim wypadku na czas skanowania zalecane jest wyłączenie programu antywirusowego.
Wymagania! Program do poprawnego działania wymaga uprawnień administratorskich. Możemy je nadać poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie wybranie opcji "Uruchom jako administrator".
Platforma systemowa: Windows XP,Vista,7,8, 10
Do pobrania: 3 084 288 bajtów
Program pobrano: 277 razy
 
Unchecky 0.4.3 Beta
lekki i skuteczny program do usuwania szkodliwych komponentów. Program radzi sobie z eliminowaniem modułów szpiegowskich (spyware i adware), procesów typu PUP/LPI (potencjalnie niepożądane oprogramowanie), pasków narzędziowych (Ask Toolbar, Babylon Toolbar, SweetIM Toolbar) i szkodliwych wpisów w konfiguracji przeglądarek internetowych. Adwcleaner to świetny program do usuwania toolbarów z przeglądarek. AdwCleaner posiada minimalistyczny interfejs, który przypadnie go gustu mniej doświadczonym użytkownikom. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - wystarczy nacisnąć na przycisk "Search", a silnik automatycznie przetestuje system operacyjny pod kątem występowania szkodliwych modułów. Niebezpieczne komponenty można także usunąć - w tym celu wybieramy opcję "Delete". Przed uruchomieniem procesu należy zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle. W dodatkowym oknie konfiguracyjnym możemy wyłączyć wykrywanie wpisów związanych z oprogramowaniem takim jak: Ask Toolbar, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Chromium, Opera. Ważną funkcją programu jest generowanie logów, zawierających szczegółowe informacje na temat konfiguracji systemu operacyjnego (wersja oprogramowania pokładowego, nazwa użytkownika, tryb uruchamiania systemu, niebezpieczne pozycje znajdujące się w: usługach, kluczach i wartościach rejestru, ustawieniach przeglądarek internetowych i strukturze plików). Plik tekstowy można następnie umieścić na specjalistycznych forach dyskusyjnych, zajmujących się wykrywaniem i leczeniem szkodliwych modułów. Narzędzie jest rozpowszechniane bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - składa się z pojedynczego pliku wykonywalnego, który można umieścić na dysku twardym lub w pamięci przenośnej. Ponieważ program dokładnie przeszukuje zarówno rejestr systemowy, jak i pliki, niektóre programy anywirusowe mogą zablokować działanie AdwCleanera lub usunąć go z dysku. W takim wypadku na czas skanowania zalecane jest wyłączenie programu antywirusowego.
Wymagania! Program do poprawnego działania wymaga uprawnień administratorskich. Możemy je nadać poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie wybranie opcji "Uruchom jako administrator".
Platforma systemowa: Windows XP,Vista,7,8, 10
Do pobrania: 3 084 288 bajtów
Program pobrano: 277 razy
   
<?php echo $slogin_pagetitle;?>